Zaprenumeruj newsletter

Festyn "Bocianie lato w Żywkowie"

Drukuj
1 2 3

Jak co roku Gmina Górowo Iławeckie zaprasza na doroczny festyn na rozpoczęcie sezonu letniego w gminie. 21 czerwca 2015 r. w ŻYWKOWIE rozpoczynamy zabawę w ramach Dni Natury, organizowanych w tym roku z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Olsztynie oraz Zarządem Głównym Ligi Ochrony Przyrody.

Atrakcji nie zabraknie:

Już o 13:00 startujemy z przyrodniczą grą terenową typu QUEST- „NA TROPIE BOCIANA”. Chętnych do wzięcia udziału w przygodzie z przyrodą zapraszamy do Toprzyn na start gry, której trasa wiedzie dydaktyczną ścieżką przyrodniczą aż do Żywkowa, gdzie patrole biorące w niej udział odbiorą symboliczne nagrody.

O 14:00 oficjalnie rozpoczynamy doroczny festyn. Tradycyjnie nie zabraknie występów lokalnych artystów, BĄDLOWIANEK i zespołu POWER UP z Piast Wielkich. Na zakończenie festynu zabawę pod gwiazdami poprowadzi zespół SPEKTRUM z Kandyt.

Gwiazda festynu – zespół CZERWONY TULIPAN wystąpi z swym jubileuszowym programem – w Żywkowie będą świętować 30 lecie pracy artystycznej grupy.

Prócz występów muzycznych nie zabraknie ciekawych konkursów i zabaw dla dużych i małych, kolorowych baniek mydlanych, malowania twarzy i innych atrakcji. OSP z Kamińska zaprezentuje podnośnik koszowy, każdy chętny będzie mógł podziwiać panoramę okolic z wysokości.

W międzyczasie miłośnicy przyrody będą mieli okazję podziwiać prace fotograficzne na plenerowej wystawie Pani Krystyny Szymańskiej „PRYWATNE ŻYCIE BOCIANA”, a także obejrzeć film Państwa Artura i Saturniny Homan „KRAINA TYSIĄCA BOCIANÓW” prezentowany podczas trwania festynu w „bocianim muzeum” Pana Władysława Andrejewa.

Nie zabraknie smakołyków Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Dobra zabawa gwarantowana.

ZAPRASZAMY !!!


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja